1 marca ruszyły zgłoszenia do PowerUp! by InnoEnergy - czwartej edycji największego konkursu dla start-upów z sektora cleantech w Europie Środkowej. Konkurs stwarza ogromną szansę na rozwój biznesu oraz zaistnienie na rynku międzynarodowym.
- Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji konkursu dla środkowoeuropejskich start-upów związanych z wydajną energetyką.
- Program Highway by InnoEnergy oferuje początkującym przedsiębiorcom finansowanie do wysokości 150 tys. euro.
- Najbardziej poszukiwane są rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smart city, energy storage, a także związane z ograniczeniem emisji i walką ze smogiem.
Zwycięzcy konkursu, oprócz nagród finansowych, mogą liczyć na szansę dostępu do prestiżowego programu Highway by InnoEnergy, przekształcającego pomysły i projekty w rynkową rzeczywistość. Oferuje on początkującym przedsiębiorcom finansowanie do wysokości 150 tys. euro i szerokie wsparcie w zakresie rozwoju i ochrony produktu, budowy zespołów, dostępu do międzynarodowych klientów oraz zewnętrznych źródeł finansowania.
- Staramy się wskazywać rozwiązania i otwierać drzwi. InnoEnergy to wiodący akcelerator branży Cleantech, którego sukces bierze się stąd, że oprócz pieniędzy inwestujemy naszą wiedzę oraz kontakty. Zarządzamy największym ekosystemem innowacji na świecie, który liczy już ponad 320 członków. Wśród nich znajdują się wiodące przedsiębiorstwa energetyczne w Europie, ośrodki akademickie i badawcze, miasta oraz regiony. Do naszych udziałowców należą takie firmy jak Schneider Electric, EDF, AGH, Rafako czy Tauron - zachęca Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy w Europie Centralnej.
Kto pojedzie do Pragi?
Organizator podkreśla, że na rynku energii szczególnie poszukiwane są obecnie rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smart city i energy storage. W spektrum zainteresowania są również technologie pozwalające na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i walkę ze smogiem.
Zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu został start-up HeatVentors z Węgier, który zaprezentował innowacyjny sposób magazynowania energii cieplnej, zajmujący o 90 proc. mniej powierzchni i pozwalający na oszczędność od 20 do 40 proc. energii.
- Zakres prezentowanych pomysłów był bardzo szeroki, jednakże co najważniejsze, każdy z nich może potencjalnie przyczynić się do poprawy czystości naszego środowiska. Bacznie przyglądamy się zaprezentowanym firmom i jestem pewna, że z niektórymi z nich nawiążemy bliższą współpracę - mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes firmy Rafako, partnera ubiegłorocznej edycji konkursu.
Finał główny konkursu PowerUp! w Pradze i kilkanaście finałów krajowych poprzedzone zostaną Bootcampami. Te unikatowe warsztaty z najlepszymi europejskimi mentorami biznesowymi pozwalają na weryfikację modelu biznesowego i szlifują umiejętności prezentacyjne uczestników.
źródło: wnp.pl